۱۳۹۵/۱۲/۲۴
در دیدار صمیمانه بانوان شاغل در استانداری مطرح شد؛

اعلام حمایت استاندار خراسان شمالی از انتصاب زنان شایسته در مناصب مدیریتینشست روز یکشنبه بانوان شاغل در استانداری خراسان شمالی با مقام عالی دولت در استان که در فضایی صمیمی برگزار شد، با خبرهای امیدبخش استاندار برای حاضران و تأکید وی بر استفاده بیشتر از ظرفیت زنان توانمند در جایگاه های مدیریتی همراه بود.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، استاندار در این نشست هم از لزوم حمایت جنسیتی به نفع زنان سخن گفت؛ هم دیدگاه های واپس گرا در خصوص زنان را قاطعانه رد کرد؛ هم نقش های متفاوت زنان شاغل در اجتماع و خانواده را یادآور شد و هم از برنامه های هدف گذاری شده برای تکریم و جلب رضایت بیشتر جامعه بانوان استان خبرهایی امیدبخش ارائه داد.
محمدرضا صالحی در این نشست صمیمانه که به مناسبت آغاز هفته بزرگداشت مقام زن و در آستانه روز مادر برگزار شد، با یادآوری دیدگاه متعالی اسلام در مورد زنان، به تعابیر مطرح در کلام و سیره جاری پیامبر اکرم (ص) و پیشوایان دین مبین اسلام در نکوداشت مقام زن اشاره و تصریح کرد: همان گونه که از نظر شرع مقدس ما، در آموزش و علم آموزی سن و سال مطرح نیست، در بهره گیری از توان افراد شایسته نیز جنسیت مطرح نیست.
وی ضمن ابراز مخالفت با تبعیض جنسیتی، در عین حال جامعه را ناگزیر از حمایت از بانوان برای بهره گیری از توان مدیریتی زنان دانست  و تاکید کرد: با فرهنگ سازی و تحکیم مبانی فکری جامعه در قبال زنان، به سمتی برویم که بدون نگاه به جنسیت افراد و فقط با تکیه بر پیشینه و سوابق کاری و توانمندی آن ها، در انتصاب ها عمل شود.
صالحی با یادآوری این که پیش از این و از هنگام تشکیل استانداری خراسان شمالی در سال 83، به جز مشاور یا مدیرکل امور بانوان، هیچ مدیر دیگری در مناصب استانداری از قشر بانوان منصوب نشده بود، از عملکرد مدیران کل امور بانوان و خانواده، امور اجتماعی و فرهنگی و مشاور امور ایثارگران به عنوان بانوانی که در جایگاه های مدیریتی استانداری منصوب شده اند، اظهار رضایت کرد.
استاندار با افزودن این که در این مدت تلاش کرده است در انتصاب مدیران مجموعه، به توانمندی زنان و جوانان توجه کند، گفت: استمرار این حرکت به یک بانک اطلاعاتی جامع نیاز دارد که از مدیرکل امور بانوان و خانواده می خواهیم برای گردآوری این اطلاعات همت کند.
وی یکی از هدف گذاری های سال آتی را ایجاد بوستان ویژه بانوان در هر یک از مراکز شهرستان های هشتگانه این استان برشمرد و قول مساعد داد که در بررسی پیشنهادهای بانوان حاضر در این دیدار و حل دغدغه های آنان، با نگاه مثبت عمل شود.
پیش از سخنان استاندار، ملیحه یغمایی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با اشاره به فعالیت 29 زن شاغل در استانداری خراسان شمالی و 80 زن شاغل در زیرمجموعه وزارت کشور در استان، برنامه های دولت برای حمایت از بانوان شاغل و برخی حمایت های قانونی مصوب و اجرایی شده در این خصوص را ذکر کرد.
فریبا باقری مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز با قدردانی از بازتعریف جایگاه زنان و تکریم شخصیتی آنان و اعتماد به این قشر در تصدی مناصب مدیریتی که با نگاه مثبت استاندار محقق شده است، گفت: این نگاه و رویکرد استاندار، اعتماد به نفس بانوان را افزایش داده است.
در ادامه نشست نیز شماری از بانوان شاغل در استانداری مهم ترین دغدغه های خود را با استاندار مطرح و پاسخ های لازم را دریافت کردند.
 


منبع : اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۸۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده