۱۳۹۵/۱۲/۰۲

ایجاد و تجهیز پارک بانوان در سطح شهرستان های استان ضروری ست


مدیر کل امور یانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی در نشست اتاق فکر بانوان که با حضور تعدادی از زنان مدیر و اعضای شوراهای اسلامی شهرها تشکیل شد با اشاره به اولویت های کاری حوزه زنان و خانواده در سط استان گفت: بمنظور ایجاد فضای نشاط و شادابی بین زنان و دختران ، ایجاد پارک های بانوان بعنوان یک ضرورت تاکید می شود.
ملیحه یغمایی به تاکید استاندار خراسان شمالی در خصوص ایجاد پارک بانوان در هر شهرستان از سوی فرمانداران اشاره کرد و افزود با توجه به نیازهای روحی و جسمانی نیاز بدن به ویتامین d ایجاد حمام آفتاب در مجموعه های پارک های بانوان یک ضرورت است.
وی همچنین در خصوص برنامه های پیشنهادی در حوزه حمایت از اشتغال زنان گفت:بنا بر گفته استاندار محترم خراسان شمالی باید  به برند سازی نقطه ای توجه کنیم ، در این راستا می توان بر اساس تولیدات بومی و محلی هر شهرستان، یک شرکت تعاونی ایجاد کرد و با توجه به ظرفیت و توانمندی زنان هر منطقه ، اشتغال آنان را ساماندهی نمود.
یغمایی با اشاره به وضعیت حاشیه شهرها و مناطق ویژه اجتماعی در برخی از شهرستان ها اظهار داشت ایجاد پایگاه خدمات اجتماعی با بهره گیری از امکانات موجود و نیروی انسانی می تواند گام موثری در راستای کاهش آسیب های اجتماعی باشد .
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری به موضوع سرطان شایع بین زنان اشاره کرد و افزود می توان با همکاری دستگاه های اجرایی و پیش بینی تمهیدات، بحث غربالگری سرطان شایع زنان را پیگیری کرد و در زمینه آگاهی بخشی به بانوان در راستای پیشگیری از ابتلا به آن اقدام کرد.
وی همچنین در خصوص زنان بدسرپرست و در معرض طلاق گفت متاسفانه موارد زیادی از زنان در جامعه در شرایط ویژه ای قرار دارند که تحت حمایت هیچ نهادی قرار نمی گیرند و در مقطع زمانی که در معرض خشونت و بی حمایتی و بعضا آسیب  قرار می گیرند نیازمند ساماندهی هستند.
حمایت از ورزش های همگانی در فضای پارکها، رفع موانع ورزش بانوان، حمایت از تولیدات زنان استان تا ایجاد بازار فروش برای محصولات آنان، توانمندسازی حرفه ای زنان، غربالگری سرطان بین زنان شاغل، زنان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد در مرحله اول غربالگری و.... از پیشنهادات اعضای اتاق فکر بانوان بود.
  


منبع : اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۹۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده