جلسه گروه کاری اجتماعی فرهنگی بانوان و خانواده برگزار شد
جلسه گروه کاری اجتماعی فرهنگی بانوان و خانواده برگزار شد

جلسه گروه کاری اجتماعی فرهنگی بانوان و خانواده به ریاست جناب آقای آریان ، مدیرکل محترم دفتر امور اجتماعی، فرهنگی و سازمان های مردم نهاد استانداری برگزار شد.
محمد تقی آریان در این جلسه گفت: مشارکت بالای مردم استان در انتخابات اخیر نشان از شعور و درک بالای سیاسی و اجتماعی دارد که توانستیم رتبه خوبی در این همه پرسی داشته باشیم .
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری همچنین خاطرنشان کرد مردم استان خراسان شمالی همواره در همه مسایل و در همه عرصه های اجتماعی حضور داشته و خود را در حل مسایل جامعه سهیم می دانند.
وی در خصوص ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی بعنوان یکی از وظایف معاونت غذا و داروی علوم پزشکی گفت حمایت از مشاغل خانگی می تواند باعث رشد و توسعه اشتغال شده و اهداف دولت را در این زمینه محقق کند و در این راستا معاونت غذا و دارو به منظور نظارت بر مشاغل خانگی ، دستور العملی را تهیه و تدوین کرده است که بر اساس آن آماده سازی و بسته بندی مواد غذایی با رعایت حداقل شرایط فنی و بهداشتی تعیین شده در سطح آماده سازی خانگی اقدام می کنند.
محمد تقی آریان همچنین به فعالیت های دفاتر تسهیلگری اشاره کرد وافزود دفاتر تسهیلگری در نقاط محروم و حاشیه شهر ، پیگیر مسایل فرهنگی و آموزش خانواده و اشتغالزایی آنان می باشند که در استان 3 دفتر تهسیلگری و توسعه محلی دارای مجوز فعالیت می باشند و توانسته اند فعالیت های خوبی در زمینه مهارت آموزی و اشتغالزایی برای خانواده ها داشته باشند.
مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری نیز در این جلسه به گزارشی از آمار و ارقام مشارکت زنان در انتخابات 1400 ارائه کرد و افزود براساس گزارشات 52درصد رای دهندگان استان را زنان تشکیل می دادندو در روستاها 2درصد رشد مشارکت داشته ایم.
ملیحه یغمایی خاطرنشان کرد اکنون بیش از 90 نفر دهیار زن و 72نفر عضو زن شورای روستا در استان داریم که نشاندهنده این است که رشد خوبی در فضای سیاسی واجتماعی بین زنان اتفاق افتاده است.
در ادامه نماینده دفاتر تسهیلگری ، نماینده معاونت غذا و داروی علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان به ارائه گزارش پرداختند.
 
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
منبع اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۱۸۷

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی