سومین نشست خبری کارگروههای تخصصی ستاد گرامیداشت دهه فجر خراسان شمالی با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تشکیل شد.
سومین نشست خبری کارگروههای تخصصی ستاد گرامیداشت دهه فجر خراسان شمالی با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تشکیل شد.
سومین نشست از سلسله نشستهای خبری کارگروههای تخصصی ستاد گرامیداشت ایام ا... دهه فجر با حضور ملیحه یغمایی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری برگزار شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در این نشست گفت: با عنایت بر تقارن دهه مبارک فجر و هفته گرامیداشت مقام مادر ,بر نامه های متنوعی در حوزه های مختلف بانوان و خانواده در سطح استان برگزار خواهد شد . از جمله  برگزاری نشست های تخصصی نقش زنان در انقلاب ، ارزش ها و دستاوردهای انقلاب ،  الگو گیری از حضرت فاطمه زهرا(س) ، تربیت فرزند و... به صورت مجازی ، هماهنگی های تشکل های دولتی  و غیر دولتی در حوزه زنان و خانواده جهت نمایش از توانمندی های علمی ، هنری و فرهنگی ، اشتغال زنان  به صورت مجازی ، با توجه به اپیدمی ویروس کرونا و افزایش خشونت های خانگی، در خصوص نحوه رفتار با کودکان، نقش بانوان در ارامش خانواده، ارتقاء تاب آوری و کاهش خشونت    تولید محتوا  و انتشار در بستر فضای مجازی   و افتتاح پروژه های مختلف در حوزه های بانوان و... از این برنامه ها خواهد بود.

یغمایی افزود : باتوجه به آمار بالای بازماندگان از تحصیل در راز و جرگلان یک مدرسه در بویاخلی با اعتباری بالغ بر 600 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و کمک های خیرین  ساخته شده است که در ایام دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود : همچنین تکمیل بلوک زایمانی دانشگاه علوم پزشکی اسفراین با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان، از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان و بازپیرایی پارک خانواده در شیروان با 40 هزار مترمربع عرصه را از مهم ترین پروژه های آماده افتتاح در دهه فجر 99 اعلام کرد و گفت: همچنین در بخش گلخانه، دامداری، واحدهای صنفی تولیدی پوشاک با هدف ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار ایجاد اشتغال شده است.

 


 
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
منبع اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۱۸۸

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی